Μενού

.
.

Συνολική λίστα ψηφοφορίας 2023 ανά μέλος της ΠΕΚΚ

Untitled Document
Αγαλιανού Παυλίνα
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ (Σκην.: Θάνος Αναστόπουλος)
  Ξένες ταινίες
       * ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ, Η (Σκην.: Νικολάι Αρσέλ)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΜΠ, Η (Σκην.: Κεν Λόουτς)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
       * ΤΟΡΙ ΚΑΙ ΛΟΚΙΤΑ (Σκην.: Ζαν-Πιέρ Νταρντέν , Λικ Νταρντέν )
       * ΦΑΛΑΙΝΑ, Η (Σκην.: Ντάρεν Αρονόφσκι)
Αδαμίδης Λευτέρης
  Ξένες ταινίες
       * MAY DECEMBER (Σκην.: Τοντ Χέινς)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΒΑΒΥΛΩΝΑ (Σκην.: Ντάμιεν Σαζέλ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ (Σκην.: Κρίστιαν Πέτζολντ)
       * ΟΛΗ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ Η ΑΙΜΑΤΟΧΥΣΙΑ (Σκην.: Λόρα Πόιτρας)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΑΡΑΒΑΤΙΚΟΙ (Σκην.: Ροντρίγκο Μορένο)
       * ΣΕΝΤ ΟΜΕΡ (Σκην.: Αλίς Ντιόπ)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
Αλευρά Φωτεινή
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΤΕΛΕΙΟ ΓΕΥΜΑ, ΤΟ (Σκην.: Αλέξανδρος Μερκούρης)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * MAY DECEMBER (Σκην.: Τοντ Χέινς)
       * BARBIE (Σκην.: Γκρέτα Γκέργουϊγκ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
Αχτσιόγλου Πάνος
  Ελληνικές ταινίες
       * ΖΑΚΡΟΣ (Σκην.: Φίλιππος Κουτσάφτης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες
       * MASTER GARDENER (Σκην.: Πολ Σρέιντερ)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
Βασιλείου Γιάννης
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
       * ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΥΟΡΚΗΣ, Η (Σκην.: Βάλερι Κοντάκος)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ: ΘΑΝΑΣΙΜΗ ΕΚΔΙΚΗΣΗ - ΜΕΡΟΣ ΠΡΩΤΟ (Σκην.: Κρίστοφερ ΜακΚουάρι)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
       * ΧΡΟΝΙΚΟ ΕΝΟΣ ΕΦΗΜΕΡΟΥ ΕΡΩΤΑ, ΤΟ (Σκην.: Εμανουέλ Μουρέ)
Βεζυρόπουλος Άγγελος
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΜΙΛΑ ΜΟΥ (Σκην.: Μάικλ Φιλίππου, Ντάνι Φιλίππου)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΣΙΩΠΗΛΗ ΟΡΓΗ (Σκην.: Τζον Γου)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
Γιακουμέλος Νίκος
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ARTE POVERA - THE DOCUMENTARY (Σκην.: Φώτης Γεωργιάδης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
  Ξένες ταινίες
       * BARBIE (Σκην.: Γκρέτα Γκέργουϊγκ)
       * GODZILLA MINUS ONE (Σκην.: Τακάσι Γιαμαζάκι)
       * HOW TO HAVE SEX (Σκην.: Μόλι Μάνινγκ Γουόκερ)
       * SPIDER-MAN: ΑΚΡΟΒΑΤΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΑΡΑΧΝΟ-ΣΥΜΠΑΝ (Σκην.: Γιοακίμ Ντος Σάντος, Κεμπ Πάουερς, Τζάστιν Τόμπσον)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΜΠ, Η (Σκην.: Κεν Λόουτς)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
Γιαχουστίδης Θόδωρος
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΑΝΘΗ ΣΤΑ ΑΝΘΗ, ΤΑ (Σκην.: Γιώργος Αθανασίου)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΒΑΒΥΛΩΝΑ (Σκην.: Ντάμιεν Σαζέλ)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ, Η (Σκην.: Νικολάι Αρσέλ)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * MAY DECEMBER (Σκην.: Τοντ Χέινς)
       * ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΜΠ, Η (Σκην.: Κεν Λόουτς)
       * ΤΥΧΕΡΟ ΑΣΤΕΡΙ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
Γκακίδης Γιάννης
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ, ΤΟ (Σκην.: Καλλιόπη Λεγάκη)
  Ξένες ταινίες
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ, Η (Σκην.: Νικολάι Αρσέλ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΜΕΡΕΣ ΞΗΡΑΣΙΑΣ (Σκην.: Εμίν Αλπέρ)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΜΠ, Η (Σκην.: Κεν Λόουτς)
Γκροσδάνης Γιάννης
  Ελληνικές ταινίες
       * ΑΚΟΕ - ΑΜΦΙ: Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΙΑΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ (*ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟΥ…) (Σκην.: Ιωσήφ Βαρδάκης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΒΑΒΥΛΩΝΑ (Σκην.: Ντάμιεν Σαζέλ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΣΕΝΤ ΟΜΕΡ (Σκην.: Αλίς Ντιόπ)
Γουδέλης Τάσος
  Ξένες ταινίες
       * REALITY (Σκην.: Τίνα Σάτερ)
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΥΡΙΟ (Σκην.: Νάνι Μορέτι)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΙΕΡΗ ΑΡΑΧΝΗ (Σκην.: Αλί Αμπάσι)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥ (Σκην.: Νταμιάν Ζιφρόν)
Γωγάκης Ιάκωβος
  Ελληνικές ταινίες
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΑΟΥΤΣΑΪΝΤΕΡΣ (Σκην.: Κρεγκ Γκιλέσπι)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΝΤΑΛΒΑ (Σκην.: Εμανουέλ Νικό)
       * ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ, ΤΑ (Σκην.: Ρεμπέκα Ζλοτόφσκι)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
Δερμεντζόγλου Αλέξης
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΑΡΚΑΔΙΑ, ΚΑΜΠΑΝΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Σκην.: Κώστας Σπυρόπουλος)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες
       * MAY DECEMBER (Σκην.: Τοντ Χέινς)
       * REALITY (Σκην.: Τίνα Σάτερ)
       * ΑΓΑΠΗ, ΖΩΗ (Σκην.: Κότζι Φουκάντα)
       * ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ, Η (Σκην.: Νικολάι Αρσέλ)
       * ΕΓΚΛΗΜΑ ΜΟΥ, ΤΟ (Σκην.: Φρανσουά Οζόν)
       * ΕΡΕΥΝΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΡΑΤΙΚΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ (Σκην.: Τιερί ντε Περετί)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ, ΤΑ (Σκην.: Ρεμπέκα Ζλοτόφσκι)
       * ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ, ΤΑ (Σκην.: Λουί Γκαρέλ)
       * ΠΑΡΑΒΑΤΙΚΟΙ (Σκην.: Ροντρίγκο Μορένο)
Δημητρόπουλος Θοδωρής
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
       * ΕΜΜΟΝΕΣ ΩΡΕΣ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ (Σκην.: Ρέα Βαλντέν)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΟΛΗ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ Η ΑΙΜΑΤΟΧΥΣΙΑ (Σκην.: Λόρα Πόιτρας)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
       * ASTEROID CITY (Σκην.: Γουές Άντερσον)
       * ΣΕΝΤ ΟΜΕΡ (Σκην.: Αλίς Ντιόπ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ (Σκην.: Τραν Αν Χουνγκ)
       * SPIDER-MAN: ΑΚΡΟΒΑΤΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΑΡΑΧΝΟ-ΣΥΜΠΑΝ (Σκην.: Γιοακίμ Ντος Σάντος, Κεμπ Πάουερς, Τζάστιν Τόμπσον)
       * ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΣΑΟΥΝΑΣ, Η (Σκην.: Άνα Χιντς)
       * ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΥΧΤΑ ΤΟΥ ΦΡΑΝΚΟ ΑΜΟΡΕ, Η (Σκην.: Αντρέα ντι Στέφανο)
Εκσιέλ Ρόμπυ
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΕΧΘΡΟΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ, Ο (Σκην.: Ροντρίγκο Σορογκόγιεν)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΒΑΛΕΡΙΑ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ, Η (Σκην.: Μιχάλ Βίνικ)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
Ζαλίγκας Κώστας
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΕΞΕΛΙΞΗ (Σκην.: Περικλής Χούρσογλου)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες
       * MASTER GARDENER (Σκην.: Πολ Σρέιντερ)
       * ΕΥΛΟΓΙΑ (Σκην.: Τέρενς Ντέιβις)
       * ΕΧΘΡΟΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ, Ο (Σκην.: Ροντρίγκο Σορογκόγιεν)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΗΣΥΧΟ ΚΟΡΙΤΣΙ, ΤΟ (Σκην.: Κόλουμ Μπερέιντ)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΥΧΤΑ ΤΟΥ ΦΡΑΝΚΟ ΑΜΟΡΕ, Η (Σκην.: Αντρέα ντι Στέφανο)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
Ζήκος Σωτήρης
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΥΟΡΚΗΣ, Η (Σκην.: Βάλερι Κοντάκος)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΑΡΚΟΥΔΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ (Σκην.: Τζαφάρ Παναχί)
       * ΕΧΘΡΟΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ, Ο (Σκην.: Ροντρίγκο Σορογκόγιεν)
       * ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ (Σκην.: Κρίστιαν Πέτζολντ)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
Ζουμπουλάκης Γιάννης
  Ξένες ταινίες
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΜΠΛΕ ΚΑΦΤΑΝΙ, ΤΟ (Σκην.: Μαριάμ Τουζανί)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΠΡΑΣΙΝΑ ΣΥΝΟΡΑ (Σκην.: Ανιέσκα Χόλαντ)
       * ΦΑΛΑΙΝΑ, Η (Σκην.: Ντάρεν Αρονόφσκι)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
Καϊμάκης Κωνσταντίνος
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΜΠΑΣΤΑΡΔΑ (Σκην.: Νίκος Πάστρας)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΣΕΝΤ ΟΜΕΡ (Σκην.: Αλίς Ντιόπ)
       * ΗΣΥΧΟ ΚΟΡΙΤΣΙ, ΤΟ (Σκην.: Κόλουμ Μπερέιντ)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΙΕΡΗ ΑΡΑΧΝΗ (Σκην.: Αλί Αμπάσι)
Καλαντζή Ιφιγένεια
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΑΚΟΕ - ΑΜΦΙ: Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΙΑΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ (*ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟΥ…) (Σκην.: Ιωσήφ Βαρδάκης)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΤΟΥ '77, Η (Σκην.: Αλμπέρτο Ροντρίγκεζ)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * INSIDE (Σκην.: Βασίλης Κατσούπης)
       * ΜΕΡΕΣ ΞΗΡΑΣΙΑΣ (Σκην.: Εμίν Αλπέρ)
       * ΣΕΝΤ ΟΜΕΡ (Σκην.: Αλίς Ντιόπ)
       * CLOSE (Σκην.: Λούκας Ντοντ)
       * ΙΕΡΗ ΑΡΑΧΝΗ (Σκην.: Αλί Αμπάσι)
       * ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΧΩΡΑ ΜΟΥ, Η (Σκην.: Πατρίσιο Γκουζμάν)
       * ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΜΠ, Η (Σκην.: Κεν Λόουτς)
Καλαντίδης Δημήτρης
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ (Σκην.: Θάνος Αναστόπουλος)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΜΠΛΕ ΚΑΦΤΑΝΙ, ΤΟ (Σκην.: Μαριάμ Τουζανί)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΜΠ, Η (Σκην.: Κεν Λόουτς)
       * ΣΕΝΤ ΟΜΕΡ (Σκην.: Αλίς Ντιόπ)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
Καντέα Παπαδόπουλος Γιάννης
  Ελληνικές ταινίες
       * ΑΚΟΕ - ΑΜΦΙ: Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΙΑΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ (*ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟΥ…) (Σκην.: Ιωσήφ Βαρδάκης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες
       * HOW TO HAVE SEX (Σκην.: Μόλι Μάνινγκ Γουόκερ)
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΣΕΟΥΛ (Σκην.: Ντέιβι Τσου)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
Καρδερίνης Κώστας
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΕΜΜΟΝΕΣ ΩΡΕΣ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ (Σκην.: Ρέα Βαλντέν)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες
       * REALITY (Σκην.: Τίνα Σάτερ)
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΑΝΤΙΓΟΝΗ (Σκην.: Σόφι Ντεράσπι)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΜΠ, Η (Σκην.: Κεν Λόουτς)
       * ΤΥΧΕΡΟ ΑΣΤΕΡΙ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
Κερσανίδης Στράτος
  Ελληνικές ταινίες
       * ΕΞΕΛΙΞΗ (Σκην.: Περικλής Χούρσογλου)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΜΠΛΕ ΚΑΦΤΑΝΙ, ΤΟ (Σκην.: Μαριάμ Τουζανί)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ (Σκην.: Βαΐντ Τζαλιλβάντ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΠΡΑΣΙΝΑ ΣΥΝΟΡΑ (Σκην.: Ανιέσκα Χόλαντ)
       * ΡΑΔΙΟ ΜΕΤΡΟΝΟΜ (Σκην.: Αλεξάντρου Μπελκ)
       * ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΜΠ, Η (Σκην.: Κεν Λόουτς)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
Κεχαγιάς Βασίλης
  Ελληνικές ταινίες
       * ΕΜΜΟΝΕΣ ΩΡΕΣ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ (Σκην.: Ρέα Βαλντέν)
       * ΕΞΕΛΙΞΗ (Σκην.: Περικλής Χούρσογλου)
  Ξένες ταινίες
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΑΡΚΟΥΔΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ (Σκην.: Τζαφάρ Παναχί)
       * ΕΝΙΟ ΜΟΡΙΚΟΝΕ - Ο ΜΑΕΣΤΡΟΣ (Σκην.: Τζουζέπε Τορνατόρε)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΜΕΡΕΣ ΞΗΡΑΣΙΑΣ (Σκην.: Εμίν Αλπέρ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ Ο ΜΠΑΛΤΑΖΑΡ (Σκην.: Ρομπέρ Μπρεσόν)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΤΡΙΤΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ (Σκην.: Χουμάν Σεγιέντι)
Κοκκαλένιος Πάνος
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΚΑΘΑΡΤΗΡΙΟ (Σκην.: Βασίλης Μαζωμένος)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ, Η (Σκην.: Νικολάι Αρσέλ)
       * ΜΠΛΕ ΚΑΦΤΑΝΙ, ΤΟ (Σκην.: Μαριάμ Τουζανί)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΣΙΩΠΗΛΗ ΟΡΓΗ (Σκην.: Τζον Γου)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΦΑΛΑΙΝΑ, Η (Σκην.: Ντάρεν Αρονόφσκι)
Κολιοδήμος Δημήτρης
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * SAISON MORTE (Σκην.: Θανάσης Τότσικας)
       * ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΥΟΡΚΗΣ, Η (Σκην.: Βάλερι Κοντάκος)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΕΝΙΟ ΜΟΡΙΚΟΝΕ - Ο ΜΑΕΣΤΡΟΣ (Σκην.: Τζουζέπε Τορνατόρε)
       * SAW X (Σκην.: Κέβιν Γκρόιτερτ)
       * ΜΙΛΑ ΜΟΥ (Σκην.: Μάικλ Φιλίππου, Ντάνι Φιλίππου)
       * SUZUME (Σκην.: Μακότο Σινκάι)
       * ΣΙΩΠΗΛΗ ΟΡΓΗ (Σκην.: Τζον Γου)
       * ΒΑΒΥΛΩΝΑ (Σκην.: Ντάμιεν Σαζέλ)
       * GODZILLA MINUS ONE (Σκην.: Τακάσι Γιαμαζάκι)
       * ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ, Η (Σκην.: Σαμ Μέντες)
Κοτζαθανάσης Παναγιώτης
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * GODZILLA MINUS ONE (Σκην.: Τακάσι Γιαμαζάκι)
       * SISU (Σκην.: Τζαλμαρί Ελάντερ)
       * ΙΕΡΗ ΑΡΑΧΝΗ (Σκην.: Αλί Αμπάσι)
       * ΜΕΡΕΣ ΞΗΡΑΣΙΑΣ (Σκην.: Εμίν Αλπέρ)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΣΙΩΠΗΛΗ ΟΡΓΗ (Σκην.: Τζον Γου)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
Κουταλάς Ανδρέας
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΥΟΡΚΗΣ, Η (Σκην.: Βάλερι Κοντάκος)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * SAISON MORTE (Σκην.: Θανάσης Τότσικας)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΜΙΛΑ ΜΟΥ (Σκην.: Μάικλ Φιλίππου, Ντάνι Φιλίππου)
       * ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ, Η (Σκην.: Νικολάι Αρσέλ)
       * JOHN WICK: ΚΕΦΑΛΑΙΟ 4 (Σκην.: Τσαντ Σταχέλσκι)
Κουτσογιαννόπουλος Θοδωρής
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * CLOSE (Σκην.: Λούκας Ντοντ)
       * ΟΛΗ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ Η ΑΙΜΑΤΟΧΥΣΙΑ (Σκην.: Λόρα Πόιτρας)
       * ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ (Σκην.: Τραν Αν Χουνγκ)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΕΥΛΟΓΙΑ (Σκην.: Τέρενς Ντέιβις)
Κρουσίνσκυ Γιάννης
  Ελληνικές ταινίες
       * ΑΝΘΗ ΣΤΑ ΑΝΘΗ, ΤΑ (Σκην.: Γιώργος Αθανασίου)
       * ΜΠΑΣΤΑΡΔΑ (Σκην.: Νίκος Πάστρας)
       * ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ (Σκην.: Θάνος Αναστόπουλος)
  Ξένες ταινίες
       * DOGMAN (Σκην.: Λικ Μπεσόν)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΜΠΛΕ ΚΑΦΤΑΝΙ, ΤΟ (Σκην.: Μαριάμ Τουζανί)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ, ΑΓΝΩΣΤΟ ΓΙΑ ΠΟΣΟ (Σκην.: Λίλι Χόρβατ)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
       * ΦΑΛΑΙΝΑ, Η (Σκην.: Ντάρεν Αρονόφσκι)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
Κυρίλλου Δήμητρα
  Ελληνικές ταινίες
       * ΑΚΟΕ - ΑΜΦΙ: Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΙΑΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ (*ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟΥ…) (Σκην.: Ιωσήφ Βαρδάκης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες
       * CLOSE (Σκην.: Λούκας Ντοντ)
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΥΡΙΟ (Σκην.: Νάνι Μορέτι)
       * ΕΧΩ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Σκην.: Βαλεντίνα Μαουρέλ)
       * ΜΠΛΕ ΚΑΦΤΑΝΙ, ΤΟ (Σκην.: Μαριάμ Τουζανί)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΡΑΣΙΝΑ ΣΥΝΟΡΑ (Σκην.: Ανιέσκα Χόλαντ)
       * ΣΤΑ ΑΚΡΑ (ON THE FRINGE) (Σκην.: Χουάν Ντιέγκο Μπότο)
Κωνσταντινίδης Κώστας
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΑΡΚΑΔΙΑ, ΚΑΜΠΑΝΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Σκην.: Κώστας Σπυρόπουλος)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ, Η (Σκην.: Νικολάι Αρσέλ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥ (Σκην.: Νταμιάν Ζιφρόν)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΦΑΛΑΙΝΑ, Η (Σκην.: Ντάρεν Αρονόφσκι)
Λιζάρδος Αλέξανδρος Ρωμανός
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΥΟΡΚΗΣ, Η (Σκην.: Βάλερι Κοντάκος)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες
       * BLUE JEAN (Σκην.: Τζόρτζια Όουκλεϊ)
       * FINGERNAILS (Σκην.: Χρήστος Νίκου)
       * REALITY (Σκην.: Τίνα Σάτερ)
       * ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΙ ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟ (Σκην.: Koυεντίν Ντουπιέ)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΚΑΡΑΟΚΕ (Σκην.: Μος Ρόσενταλ)
       * ΜΠΛΕ ΚΑΦΤΑΝΙ, ΤΟ (Σκην.: Μαριάμ Τουζανί)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
Λιναράς Θωμάς
  Ελληνικές ταινίες
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες
       * ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ, Η (Σκην.: Νικολάι Αρσέλ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΥΡΙΟ (Σκην.: Νάνι Μορέτι)
       * ΜΠΛΕ ΚΑΦΤΑΝΙ, ΤΟ (Σκην.: Μαριάμ Τουζανί)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
       * ΤΡΙΤΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ (Σκην.: Χουμάν Σεγιέντι)
       * ΤΥΧΕΡΟ ΑΣΤΕΡΙ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
Λυκουργιώτη Ασπασία
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΥΟΡΚΗΣ, Η (Σκην.: Βάλερι Κοντάκος)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ, Η (Σκην.: Νικολάι Αρσέλ)
       * ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ (Σκην.: Γούντι Άλεν)
       * ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΣΕΟΥΛ (Σκην.: Ντέιβι Τσου)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ, ΑΓΝΩΣΤΟ ΓΙΑ ΠΟΣΟ (Σκην.: Λίλι Χόρβατ)
       * ΣΕΝΤ ΟΜΕΡ (Σκην.: Αλίς Ντιόπ)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
Μάλτας Βασίλης
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
  Ξένες ταινίες
       * ΕΧΩ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Σκην.: Βαλεντίνα Μαουρέλ)
       * ΜΠΛΕ ΚΑΦΤΑΝΙ, ΤΟ (Σκην.: Μαριάμ Τουζανί)
       * ΟΛΗ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ Η ΑΙΜΑΤΟΧΥΣΙΑ (Σκην.: Λόρα Πόιτρας)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ, ΑΓΝΩΣΤΟ ΓΙΑ ΠΟΣΟ (Σκην.: Λίλι Χόρβατ)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑΔΙΟ, ΤΟ (Σκην.: Γουάντα Γιακουμπόφσκα)
       * ΤΟΡΙ ΚΑΙ ΛΟΚΙΤΑ (Σκην.: Ζαν-Πιέρ Νταρντέν , Λικ Νταρντέν )
       * ΤΥΧΕΡΟ ΑΣΤΕΡΙ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
Μικελίδης Νίνος Φένεκ
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΚΑΘΑΡΤΗΡΙΟ (Σκην.: Βασίλης Μαζωμένος)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
       * ΕΞΕΛΙΞΗ (Σκην.: Περικλής Χούρσογλου)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΡΑΣΙΝΑ ΣΥΝΟΡΑ (Σκην.: Ανιέσκα Χόλαντ)
       * ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΤΗΣ ΕΥΓΕΝΙΑΣ, Η (Σκην.: Ρολφ ντε Χέερ)
       * ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΜΠ, Η (Σκην.: Κεν Λόουτς)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
Μνηματίδης Πάρις
  Ελληνικές ταινίες
       * ΓΑΜΟΙ ΤΗΣ ΤΗΛΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Παναγιώτης Ευαγγελίδης)
       * ΕΜΜΟΝΕΣ ΩΡΕΣ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ (Σκην.: Ρέα Βαλντέν)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες
       * CLOSE (Σκην.: Λούκας Ντοντ)
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΖΑΝ ΝΤΙΛΜΑΝ (Σκην.: Σαντάλ Ακερμάν)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΟΛΗ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ Η ΑΙΜΑΤΟΧΥΣΙΑ (Σκην.: Λόρα Πόιτρας)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΠΡΑΣΙΝΑ ΣΥΝΟΡΑ (Σκην.: Ανιέσκα Χόλαντ)
       * ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ Ο ΜΠΑΛΤΑΖΑΡ (Σκην.: Ρομπέρ Μπρεσόν)
Μουμτζής Αλέξανδρος
  Ελληνικές ταινίες
       * ΕΞΕΛΙΞΗ (Σκην.: Περικλής Χούρσογλου)
  Ξένες ταινίες
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΜΠΛΕ ΚΑΦΤΑΝΙ, ΤΟ (Σκην.: Μαριάμ Τουζανί)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ Ο ΜΠΑΛΤΑΖΑΡ (Σκην.: Ρομπέρ Μπρεσόν)
Μπάμπας Δημήτρης
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΥΟΡΚΗΣ, Η (Σκην.: Βάλερι Κοντάκος)
  Ξένες ταινίες
       * MASTER GARDENER (Σκην.: Πολ Σρέιντερ)
       * REALITY (Σκην.: Τίνα Σάτερ)
       * SUZUME (Σκην.: Μακότο Σινκάι)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΞΥΡΑΦΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Κλερ Ντενί)
       * ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΠΡΩΙΝΟ (Σκην.: Μία Χάνσεν-Λοβ)
       * ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΣΕΟΥΛ (Σκην.: Ντέιβι Τσου)
       * ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ (Σκην.: Κρίστιαν Πέτζολντ)
       * ΧΡΟΝΙΚΟ ΕΝΟΣ ΕΦΗΜΕΡΟΥ ΕΡΩΤΑ, ΤΟ (Σκην.: Εμανουέλ Μουρέ)
       * ΧΤΥΠΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΒΑ (Σκην.: Μ. Νάιτ Σιάμαλαν)
Μπλάθρας Κώστας
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΚΑΘΑΡΤΗΡΙΟ (Σκην.: Βασίλης Μαζωμένος)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες
       * ASTEROID CITY (Σκην.: Γουές Άντερσον)
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΥΡΙΟ (Σκην.: Νάνι Μορέτι)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΤΥΧΕΡΟ ΑΣΤΕΡΙ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
Ντερτιλής Τάσος
  Ελληνικές ταινίες
       * ΕΞΕΛΙΞΗ (Σκην.: Περικλής Χούρσογλου)
       * ΚΑΘΑΡΤΗΡΙΟ (Σκην.: Βασίλης Μαζωμένος)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ, Η (Σκην.: Νικολάι Αρσέλ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΜΠΛΕ ΚΑΦΤΑΝΙ, ΤΟ (Σκην.: Μαριάμ Τουζανί)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΦΑΛΑΙΝΑ, Η (Σκην.: Ντάρεν Αρονόφσκι)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
Ξανθάκης Γιώργος
  Ελληνικές ταινίες
       * ΕΞΕΛΙΞΗ (Σκην.: Περικλής Χούρσογλου)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΠΡΩΙΝΟ (Σκην.: Μία Χάνσεν-Λοβ)
       * ΕΧΘΡΟΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ, Ο (Σκην.: Ροντρίγκο Σορογκόγιεν)
       * ΖΑΝ ΝΤΙΛΜΑΝ (Σκην.: Σαντάλ Ακερμάν)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΘΕΑ, Η (Σκην.: Σατγιαζίτ Ράι)
       * ΚΙΝΕΖΑ, Η (Σκην.: Ζαν-Λικ Γκοντάρ)
       * ΝΑΠΟΛΕΩΝ (Σκην.: Ρίντλεϊ Σκοτ)
       * ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ Ο ΜΠΑΛΤΑΖΑΡ (Σκην.: Ρομπέρ Μπρεσόν)
Ξιφιλίνος Δημοσθένης
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΥΟΡΚΗΣ, Η (Σκην.: Βάλερι Κοντάκος)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΑΡΚΟΥΔΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ (Σκην.: Τζαφάρ Παναχί)
       * ΕΝΙΟ ΜΟΡΙΚΟΝΕ - Ο ΜΑΕΣΤΡΟΣ (Σκην.: Τζουζέπε Τορνατόρε)
       * ΕΧΘΡΟΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ, Ο (Σκην.: Ροντρίγκο Σορογκόγιεν)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
Παλάτος Νίκος
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες
       * ASTEROID CITY (Σκην.: Γουές Άντερσον)
       * JOHN WICK: ΚΕΦΑΛΑΙΟ 4 (Σκην.: Τσαντ Σταχέλσκι)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΒΑΒΥΛΩΝΑ (Σκην.: Ντάμιεν Σαζέλ)
       * ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ, Η (Σκην.: Νικολάι Αρσέλ)
       * ΕΝΙΟ ΜΟΡΙΚΟΝΕ - Ο ΜΑΕΣΤΡΟΣ (Σκην.: Τζουζέπε Τορνατόρε)
       * ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ: ΘΑΝΑΣΙΜΗ ΕΚΔΙΚΗΣΗ - ΜΕΡΟΣ ΠΡΩΤΟ (Σκην.: Κρίστοφερ ΜακΚουάρι)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
Παπαγεωργίου Ιωάννα
  Ελληνικές ταινίες
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΦΑΛΑΙΝΑ, Η (Σκην.: Ντάρεν Αρονόφσκι)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * FIRST SLAM DUNK, THE (Σκην.: Τακεχίκο Ίνουε)
       * MAY DECEMBER (Σκην.: Τοντ Χέινς)
       * ΓΥΝΑΙΚΕΙΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ (Σκην.: Σάρα Πόλεϊ)
       * ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΑΓΟΡΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΤΟ (Σκην.: Κριστιάν Πέτρι, Κριστίνα Λίντστρεμ)
       * BARBIE (Σκην.: Γκρέτα Γκέργουϊγκ)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
Παπαδημητρίου Γιώργος
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΖΑΚΡΟΣ (Σκην.: Φίλιππος Κουτσάφτης)
       * ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΥΟΡΚΗΣ, Η (Σκην.: Βάλερι Κοντάκος)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ASTEROID CITY (Σκην.: Γουές Άντερσον)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * MASTER GARDENER (Σκην.: Πολ Σρέιντερ)
       * ΑΡΚΟΥΔΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ (Σκην.: Τζαφάρ Παναχί)
       * ΟΡΚΟΣ ΤΟΥ ΠΑΜΦΙΡ, Ο (Σκην.: Ντμίτρο Σουκολίτκι Σόμπτσουκ)
Πολύδωρος Άγγελος
  Ελληνικές ταινίες
       * ΕΞΕΛΙΞΗ (Σκην.: Περικλής Χούρσογλου)
       * ΚΟΥΡΑΜΠΙΕΔΕΣ ΑΠΟ ΧΙΟΝΙ (Σκην.: Γιάννης Τσιμιτσέλης)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες
       * ΑΡΚΟΥΔΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ (Σκην.: Τζαφάρ Παναχί)
       * ΒΑΛΕΡΙΑ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ, Η (Σκην.: Μιχάλ Βίνικ)
       * ΕΝΙΟ ΜΟΡΙΚΟΝΕ - Ο ΜΑΕΣΤΡΟΣ (Σκην.: Τζουζέπε Τορνατόρε)
       * ΕΧΘΡΟΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ, Ο (Σκην.: Ροντρίγκο Σορογκόγιεν)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΝΤΑΛΒΑ (Σκην.: Εμανουέλ Νικό)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ (Σκην.: Ιλκέρ Τσατάκ)
       * ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΜΠ, Η (Σκην.: Κεν Λόουτς)
       * ΤΡΙΤΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ (Σκην.: Χουμάν Σεγιέντι)
Ραουζαίος Γιάννης
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΣΕΟΥΛ (Σκην.: Ντέιβι Τσου)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * SUZUME (Σκην.: Μακότο Σινκάι)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
Ρέτζιος Τάσος
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * TAR (Σκην.: Τοντ Φίλντ)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΜΑΕΣΤΡΟΣ, Ο (Σκην.: Μπράντλεϊ Κούπερ)
       * ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ, Η (Σκην.: Νικολάι Αρσέλ)
       * ΝΑΠΟΛΕΩΝ (Σκην.: Ρίντλεϊ Σκοτ)
Σκυλλάκος Χρήστος
  Ξένες ταινίες
       * SUZUME (Σκην.: Μακότο Σινκάι)
       * UTAMA, ΤΟ ΣΠIΤΙ ΜΑΣ (Σκην.: Αλεχάντρο Λοάιθα Γκρίσι)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΟΛΗ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ Η ΑΙΜΑΤΟΧΥΣΙΑ (Σκην.: Λόρα Πόιτρας)
       * ΠΑΡΑΒΑΤΙΚΟΙ (Σκην.: Ροντρίγκο Μορένο)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
       * ΤΟΡΙ ΚΑΙ ΛΟΚΙΤΑ (Σκην.: Ζαν-Πιέρ Νταρντέν , Λικ Νταρντέν )
       * ΤΡΙΤΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ (Σκην.: Χουμάν Σεγιέντι)
Σολδάτος Γιάννης
  Ελληνικές ταινίες
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
       * ΚΑΘΑΡΤΗΡΙΟ (Σκην.: Βασίλης Μαζωμένος)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
Σούμας Θόδωρος
  Ξένες ταινίες
       * ASTEROID CITY (Σκην.: Γουές Άντερσον)
       * ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ (Σκην.: Γούντι Άλεν)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ (Σκην.: Κρίστιαν Πέτζολντ)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΟΧΤΩ ΒΟΥΝΑ, ΤΑ (Σκην.: Σάρλοτ Βαν Ντέρμερς, Φέλιξ Βαν Γκρόνινγκε)
       * ΠΡΑΣΙΝΑ ΣΥΝΟΡΑ (Σκην.: Ανιέσκα Χόλαντ)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
       * ΦΑΛΑΙΝΑ, Η (Σκην.: Ντάρεν Αρονόφσκι)
Τόσκας Μίλτος
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΦΑΛΑΙΝΑ, Η (Σκην.: Ντάρεν Αρονόφσκι)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΜΠ, Η (Σκην.: Κεν Λόουτς)
       * ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ, Η (Σκην.: Νικολάι Αρσέλ)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
Τύρος Ανδρέας
  Ξένες ταινίες
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ (Σκην.: Κρίστιαν Πέτζολντ)
       * ΟΛΗ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ Η ΑΙΜΑΤΟΧΥΣΙΑ (Σκην.: Λόρα Πόιτρας)
       * ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ (Σκην.: Σελίν Σονγκ)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
Φραγκούλης Γιάννης
  Ελληνικές ταινίες
       * ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΥΟΡΚΗΣ, Η (Σκην.: Βάλερι Κοντάκος)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ (Σκην.: Θάνος Αναστόπουλος)
  Ξένες ταινίες
       * ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΣΑΟΥΝΑΣ, Η (Σκην.: Άνα Χιντς)
       * ΓΑΜΟΣ ΣΤΟ ΑΦΡΙΝ, Ο (Σκην.: Θωμάς Σίδερης)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΜΠΛΕ ΚΑΦΤΑΝΙ, ΤΟ (Σκην.: Μαριάμ Τουζανί)
       * ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ (Σκην.: Νούρι Μπιλγκέ Τσεϊλάν)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ (Σκην.: Άκι Καουρισμάκι)
       * ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΜΠ, Η (Σκην.: Κεν Λόουτς)
       * ΦΑΛΑΙΝΑ, Η (Σκην.: Ντάρεν Αρονόφσκι)
Φραγκούλης Ηλίας
  Ελληνικές ταινίες
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΜΠΟ ΦΟΒΑΤΑΙ, Ο (Σκην.: Άρι Άστερ)
       * ΒΑΒΥΛΩΝΑ (Σκην.: Ντάμιεν Σαζέλ)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (Σκην.: Κρίστοφερ Νόλαν)
       * ΦΑΛΑΙΝΑ, Η (Σκην.: Ντάρεν Αρονόφσκι)
       * ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ, Η (Σκην.: Νικολάι Αρσέλ)
       * ASTEROID CITY (Σκην.: Γουές Άντερσον)
       * JOHN WICK: ΚΕΦΑΛΑΙΟ 4 (Σκην.: Τσαντ Σταχέλσκι)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
Χατζίκος Φίλιππος
  Ελληνικές ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ (Σκην.: Ασημίνα Προέδρου)
       * ΦΟΝΙΣΣΑ (Σκην.: Εύα Νάθενα)
       * BLACK STONE (Σκην.: Σπύρος Ιακωβίδης)
  Ξένες ταινίες (με σειρά αξιολόγησης)
       * ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ (Σκην.: Ζιστίν Τριέ)
       * ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ, ΤΑ (Σκην.: Μάρτιν ΜακΝτόνα)
       * ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΙΣΜΕΝΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΙ (Σκην.: Μάρτιν Σκορσέζε)
       * ΟΛΗ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ Η ΑΙΜΑΤΟΧΥΣΙΑ (Σκην.: Λόρα Πόιτρας)
       * ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, Η (Σκην.: Χλινούρ Παλμασόν)
       * ΤΕΡΑΣ, ΤΟ (Σκην.: Χιροκάζου Κόρε Έντα)
       * ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (Σκην.: Τζόναθαν Γκλέιζερ)
       * ΕΥΛΟΓΙΑ (Σκην.: Τέρενς Ντέιβις)
       * BLUE JEAN (Σκην.: Τζόρτζια Όουκλεϊ)
       * ΗΣΥΧΟ ΚΟΡΙΤΣΙ, ΤΟ (Σκην.: Κόλουμ Μπερέιντ)

Smart Search Module